Výstava fotografií sledge hokeje se koná u příležitosti mezinárodního klubového turnaje. Vstup na výstavu zdarma.
Zlín je nazýván Mekkou sledge hokeje v ČR. První 3 roky se do Zlína sjížděli handicapovaní lidé, aby se se sledge hokejem seznámili. Zkušenosti se získávaly v zahraničí. Ať už to bylo v Německu, nejbližší klubový soupeř byl tým v Drážďanech, nebo na mezinárodních klubových turnajích ve Švédsku, Holandsku a Velké Británii. V roce 2002 vznikly další dva týmy v Olomouci a Kolíně a začal se hrát Český sledge hokejový pohár. V roce 2003 se odehrál první ročník České sledge hokejové ligy. Ligové soutěže se v současnosti účastní 6 až 8 týmů.
V uplynulých 4 sezónách jsme v České sledge hokejové lize získali dvě bronzové, jednu stříbrnou a v sezóně 2011/2012 i vysněnou zlatou medaili. Na začátku září pravidelně pořádáme mezinárodní klubový turnaj. Získal v Evropě velmi dobré jméno a každoročně se jej účastní 6 až 8 týmu z Evropy.
V začátcích zlínský sledge tým zastřešoval „Handicap(?)“ Zlín a od roku 2004 vznikla nová organizace, která sdružuje sporty pro handicapované pod názvem Zlínské aplikované sporty – ZAS. Tato organizace vytváří zázemí pro handicapované sportovce, a to nejen ze Zlínského kraje. Dohromady má ZAS asi 50 stálých členů, největším oddílem je oddíl sledge hokejistů. V dnešní době zlínský sledge hokejový tým tvoří 15 aktivních hráčů, z toho jsou 2 hráči bez postižení, 4 hráči jsou v reprezentaci ČR. Realizační tým tvoří 5 členů. Zázemí a asistenci pro hráče pomáhají vytvářet jejich přátelé a rodinní příslušníci, kteří si stejně jako hráči nebo realizační tým nekladou žádné nároky na honorář a jejich jedinou odměnou je radost ze sportu.
"V průběhu 15 let klub změnil několikrát název v závislosti na generálním partnerovi. Při založení jsme se jmenovali Sedící berani, potom Hamé Sedící medvědi, následovalo období bez „generála“ s názvem Sledge hokej Zlín. Od roku 2011 máme název SHK Lapp Zlín, kdy se naším generálním partnerem stala společnost Lapp Group," uvedl vedoucí zlínského týmu sledge hokeje Petr Julina.
Fotograf JAROSLAV KVAPIL fotografuje od studentských let, je členem zlínského Fotoklubu Okamžiky. S fotoklubem vystavoval v České republice, USA, Francii a na Kypru. Obesílá také fotografické soutěže. Jeho fotografie byly vystaveny v Argentině, Brazílii, USA, Kataru, Hongkongu, Jižní Koreji a samozřejmě v mnoha zemích Evropy včetně ČR. Celkem takto prezentoval kolem 500 fotografií. Od roku 2003 je nositelem titulu AFIAP, což je titul mezinárodní fotografické federace udělovaný za účast v soutěžích.
K fotografování sledge hokeje se dostal v roce 2007 náhodou, když se pokoušel o ztvárnění pohybu ve fotografii. Od té doby fotografuje téměř všechna utkání zlínského sledge hokejového klubu. Jeho fotografie se objevují v denním tisku a hlavně na internetových stránkách nejen zlínského sledge hokejového klubu, ale i na stránkách dalších klubů v celé ČR.
Toto je první samostatná výstava na sledge hokejové téma ve Zlíně i přesto, že některé z těchto fotografií již visely na mezinárodních salonech nebo i v prostorách zlínského muzea.
Vše o zlínském sledge hokeji na www.sledgehokejzlin.cz.
Poslední změna: 10.09.2014
Přidat komentář